Türkçe Klavye 0.10

| 24 Comments | No TrackBacks
Yeni ve daha yoğun ekranlı telefonların (Desire, Nexus One v.s.) çıkmasıyla klavye tuşlarının bulanık görünmesi problemi oluşmuştu. Burda da pek çok arkadaş tarafından dile getirildi bu problem. 0.10 sürümü bu hatayı düzeltmek üzere hazır. Testlerdeki yardımları için Bahri Gençsoy'a teşekkür ederim.

Yeni sürüm'e marketten yada burdan erişebilirsiniz:
TR Soft Keyboard v0.10.apk

device.png

device2.pngNo TrackBacks

TrackBack URL: http://www.taypo.com/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/18

24 Comments

çalışmalarınızdan dolayı cok cok teşekkür ederim
ben general mobile dstl1 kullanıyorum sorun şu tüm türkçe karakterler normal çalışıyor ancak

büyük harfte i ye basınca ı cıkıyor ı ya basınca i cıkıyor

nasıl düzeltebilirim bu sorunu

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Belirttiğiniz problem sanki telefonun yazılımı ile ilgili gibi duruyor. Eğer çevremde dstl1 kullanan birini bulabilirsem bazı testler yapıp çözmeye çalışacağım.

merhabalar calismaniz icin cok cok tesekkürler.
uygulamayi yükledim cok hosuma gitti.

bi öneride bulunmak istiyorum.
virgül ve noktanin ayni tusda degilde farkli tuslarda olmasi uzun yazilar yazan biri icin zaman kaybi yaratiyo.

ayri tuslarda olan bi versiyonu olabilir mi?

okudugunuz icin simdiden tesekkürler.

Merhabalar, işinize yaramasına sevindim.
Ekstra harfler yüzünden zaten çok sıkışık bir durumda klavye. Nokta ile virgülü ayırmak ve ana tuşlara koymak şu aşamada pek mümkün görünmüyor.

mrb proğram için tskler,yalnız ben türkçe klavyeyi yükledim ama msj yazacağım zaman tr klavye açılmıyor ayarlardan türkçe klavyeyide seçtim.yrd olursanız ..tskler

Mesaj yazacağınız alana belli bir süre dokunun giriş dili diye bir seçenek gelecek, oradan Türkçe Klavyeyi seçebilirsiniz. Bu arada muhteşem bir uygulama gerçekten ellerine sağlık.

Ellerinize sağlık çok güzel bir klavye olmuş. Özellikle benim gibi arayıp da F klavye bulamayanlar için mükemmel :) birde sonraki sürümünde yön tuşları koysanız süper olur. Ellerinize sağlık...

Çok teşekkürler, fakat ben yüklememe rağmen türkçe klavyeyi kullanamıyorum. Mesaj yazma alanına basılı tutunca çıkan menüde swype ve samsung klavye çıkıyor. Telefonum samsung galaxy s froyo 2.2.

çok güzel bir program, gerçekten elinize sağlık. f klavyesi de cabası :)
ben samsung galaxy tab'da kullanıyorum. şimdilik gördüğüm tek sorun klavyenin fazla beyaz görünmesi. gözü yoruyor gibi. acaba samsungun kendi klavyesi gibi koyu fon üzerinde harfler şeklinde bir seçenek olabilir mi?

harikulade bir paylaşım olmuş. allahtan sizin gibi siteler var da android uygulama ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. başarılar.

Swype desteği de bekliyoruz! Klavye bir harika :)

Browser veya Firefox programlarında adres çubuğu seçildiğinde çıkan klavye boşluk tuşu içermiyor. Halbuki adres çubuğu, arama motorlarında arama yapmak için de kullanılabiliyor. Bu sorunu çözmek mümkün mü? Sevgiler

klavye çok başarılı fakat htc wildfire da biraz bulanık görünüyor. bir de, bu klavye herhangi bir bilgi topluyor mu? herhangi bir güvenlik açığı oluşturur mu?

Klavye herhangi bir bilgi toplamıyor tabii ki. İspatlamam mümkün olmasa da klavye kurulurken internet bağlantısı yetkisi istemediğini, dolayısıyla topluyor olsa bile bir yere gönderemeyeceğini belirtmek isterim.

Küçük ekranlı telefonlarda test yapmamıştım. Bulanıklık problemine bakacağım.

Beğendiğiniz sevindim.

klavye hassasiyeti süper. eline emeğine sağlık. yalnız htc wildfire'da klavye bulanık görünüyor.

teşekkürler dostum, deneyelim yine yorum yaparım.

yukarı-aşağı sağ-sol hareket tuşları da eklersen,âlâ olur, ellerine sağlık, teşekkürler

selam. sesli yazım için gereken mikrafon tuşunu da klavyeye ekler misiniz? normal klavyede var fakat sizin klavye daha iyi. tek eksiği o tuş.

şimdi klavyede türkçe karaktere basınca bir kereliğine 160 karakter 70 karaktere düşüyor. tanımıyor yani anlıyacan. bu sorun aşılmıştı operatörler tarafından avea kullanıyorum.

2 klavyeyide kullandım samsung galaxy s de çalışıyorlar. Yazarken türkçe karakterler gözüküyor ama "ğ" ve "Ğ" alıcıda gözükmüyor. "ş" ler "s" olarak, "ı" lar da "g" olarak iletiliyor. Operatörle mi ilgili acaba?

@tayfun
Karakter hesaplamasını android mesaj uygulaması yapıyor. Eğer operatörde çözülmüşse uygulamanın gösterdiği değerin bir anlamı olmayabilir. Çok fazla bilgim yok ama klavyeden kaynaklı bir sorun değil.

Çalışmalarınızı kutlarım. Bu versiyonda boşluk bırakma tuşunu göremedim. Unuttuk mu acaba?

bir harfe bastıkdan sonra parmağımızı kaldırmadan başka bir harfe basinca çalışmıyor!
bu olayı çözebilirmiyiz?

merhabalar,
ben tablet bilgisayarıma bu klavyeyi yükledim ama şimdi orjinal klavyemi kullanamıyorum. orjinal klavyem de değişti farklı bir klavye oldu ve çok kullanışsız. yardım edebilir misiniz?

Leave a comment

About this Entry

This page contains a single entry by Bahadır Yağan published on June 29, 2010 12:45 PM.

Türkçe Klavye 0.9 was the previous entry in this blog.

Türkçe T9 tarzı klavye çalışmaları.. is the next entry in this blog.

Find recent content on the main index or look in the archives to find all content.